29 Mayıs 2017 Pazartesi

Kızlar Atakta-18 yaş grubundaki sosyal dezavantajlı genç kızların spor, doğa ve takım çalışmaları ile zihinsel ve fiziki kapasitelerini arttırarak güçlenmelerini sağlama amacıyla yola çıkan bir sürdürülebilir sosyal dönüşüm projesidir. Üçüncü yılına giren proje en büyük desteği kadın gönüllülerinden almaktadır. 2017 yaz programının başvuruları devam etmektedir.KIZLAR ATAKTA NEDİR ?
Ergenlik çağındaki genç kızları spor ve açık hava deneyimi ile güçlendirme programıdır!

12-18 yaş grubundaki genç kızların spor, doğa ve takım çalışmaları ile zihinsel ve fiziki kapasitelerini arttırarak güçlenmelerini sağlama amacıyla yola çıkan bir sürdürülebilir sosyal dönüşüm projesidir. Yüksek motivasyonlu, kendine güvenen, cesaretli ve girişimci genç kızları topluma kazandırmak en önemli hedefidir. Bu yaz döneminde 3 Temmuz-17 Eylül tarihleri arasında altışar günlük kamplar halinde, her hafta 14 katılımcı, 7 gönüllünün katılımıyla Düşler Akademisi Kaş tesislerinde gerçekleşecektir. Proje ve gönüllülük hakkında ayrıntılı bilgi için web sitesini inceleyebilirsiniz.zlar Atakta gönüllüsünden ne beklenir?
  • Tüm süreç içinde katılımcı kızlara rol model olarak lider, girişimci, cesaretli kadın profiline uygun davranmaları.
  • Eğitim programı zorlu doğa sporlarını kapsamaktadır. Bu yüzden iyi yüzme bilmek, yüksekten korkmamak, çadırda kalabilmek, spora yatkın olmak.
  • 6 gün boyunca sabah 7'den akşam 9'a kadar planlanmış programa içtenlikle ve istekle katılımcı olmaları.
  • Düşler Akademisi Kaş'ın tüm hizmet ihtiyaçları gönüllüler tarafından sağlandığı için mutfakta kahvaltı hazırlamak veya genel temizliğe yardımcı olmak gibi ortak yaşam gereksinimlerine destek olmaları.
  • Düşler Akademisi Kaş koordinasyon ekibinin ve KA proje liderlerinin düzenlemelerine uygun davranması.


2016 gönüllüsü Gizem'in deneyimi hakkında söylediklerini izlemek isterseniz, tıklayınız.
nda ayrıntılı bilgi için web sitesini inceleyebilirsiniz.

Hiç yorum yok:

Yorum Gönder